Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Slovensko - Litva

15.01.2022 18:00
pic

V súboji outsiderov skupiny, ale aj celého turnaja, cítia šancu na úspech obaja. Slováci stále čakajú na historicky prvú výhru z ME, teraz majú na to najprijateľnejšieho súpera.

Slovensko čelilo doteraz vždy súperom, ktorí patria medzi širšiu európsku špičku. K víťazstvu boli najbližšie na ME 2012 proti domácemu Srbsku (21:21). Odvtedy, ale nastal v našej hádzanej úpadok a ďalšia účasť na šampionáte sa nám podarila až vďaka spoluorganizácii prebiehajúceho turnaja. V ňom sme mali slušný vstup do duelu s jedným z ašpirantov na medaily Nórskom (25:35). Dobre nám fungovala obrana a vyhrávali sme 8:7. Po niekoľkých lacnejších chybách sa favorit dostal do 5-gólového trháku a vedenie už z rúk nepustil. Slováci však nezanechali zlý dojem, mrzí akurát 20 inkasovaných gólov v 2.polčase.

Veľmi solídne stretnutie odohrala Litva proti Rusku (27:29). Pobalťania pre istotu nezachytili úvod zápasu a Rusi im rýchlo odskočili, miestami aj na 7 gólov. Litovčania však urputne bojovali až do konca, kedy znížili aj na rozdiel jediného gólu, čo ich do ďalších duelov povzbudí. Na ME sa dostali po 24 rokoch, keď v kvalifikačnej skupine porazili aj silný Island (29:27). Najväčšou hviezdou je Aidenas Malašinskas z Motoru Zaporožie, s piatimi gólmi najlepší strelec proti Rusku.

Posledný vzájomný duel skončil pred rokom v Luxemburgu v rámci predkvalifikácie na MS tesným triumfom Litvy (25:24). Aj teraz to bude vyrovnané, súperi pôjdu zrejme len sporadicky do vyššieho ako dvojgólového vedenia. Slováci budú mať výhodu domáceho prostredia, a keď dali favorizovanom Nórom 25 gólov, minimálne toľko alebo aspoň o jeden viac by mohli dať aj Litve. Počet gólov Viac ako ( 49,5), 1.tím dosiahne gólov Viac ako (25,5), Dvojitá šanca 0-0

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
V diskusii nie sú žiadne príspevky