1.01
1000

Slovan - Nitra

02.10.2022 15:00

V rámci 6. kola extraligy tu máme reprízu finále z minulej sezóny a verím, že v súboji týchto súperov sa bude na čo pozerať aj tentokrát.

Slovan v ostatnom kole prvýkrát v sezóne stratil body, keď nedokázal prelomiť sériu prehier so Sp.N.Vsou. Na ľade tohto súpera prehral od jeho postupu medzi elitu všetky tri zápasy a celkovo na neho nestačil už štvrtýkrát v rade. Pred vypredaným hľadiskom síce v tretej tretine zrovnal na 1:1, ale v predĺžení uspel súper. Slovan zatiaľ na neurčito prišiel o Rapuzziho, ktorý už nehral ani v ostatnom kole a stále nebude k dispozícii ani Kytnár. V jedinom doterajšom domácom zápase Slovan zdolal 4:1 Michalovce a v nedeľu pred zrejme slušnou návštevou by mal mať navrch aj s Nitrou.

Tá sa však po katastrofálnom štarte do sezóny pozviechala a bodovať dokázala v ostatných troch zápasoch. Všetky však boli veľmi tesné, keď doma Nitra zdolala zhodne 3:2 Košice a naposledy aj Michalovce, ale v B.Bystrici prehrala 2:3 po nájazdoch. Pri výhre s Michalovcami sa už predstavila aj nová posila do obrany Kanaďan Erkamps a po návrate z kempu NY Rangers hral už aj Sýkora, ktorý návrat oslávil asistenciou na prvý gól Nitry. Vonku hostia ešte nevyhrali a v Bratislave to budú mať opäť náročné.

Slovanu sa proti Nitre darí strelecky a chcel by to potvrdiť aj v tomto zápase. Nitra sa síce zdvihla, ale na úradujúceho majstra by opäť stačiť nemala. Zápas 1.