1.01
1000

Slovan - Nitra 5.z.

7.4.2021

Nitra predĺžila sériu so Slovanom minimálne na päť zápasov, keď v štvrtom súboji rozbila svojho súpera hlavne vďaka šiestim gólom v tretej tretine 8:2.

Nitra podala doteraz najlepší výkon, trošku viac začala Slovanistom brnkať na nervy a výsledkom boli početné vylúčenia a vyhecovaný zápas, ktorý však bol dve tretiny vyrovnaný. Slovan zlomil moment, keď v úvode tretieho dejstva trafil v obrovskej šanci len konštrukciu bránky a z protiútoku inkasoval gól na 2:3. Následne pridala Nitra štvrtý presný zásah a tam sa už hostia z Bratislavy rozsypali. Po piatom góle to vzdal brankár Parks a Gudlevskis toho za sedem minút veľa nepochytal, naopak trikrát inkasoval. Slovan šesť kúskov za tretinu dostal naposledy ešte v KHL šesť rokov dozadu. Okrem trošku premotivovaného Šťastného, ktorý však svojou aktivitou tímu zrejme pomohol, zaujal aj hetrik Gordieho Howa v podaní domáceho Hrnku.

Nitra zdolala Slovan na domácom ľade vôbec po prvýkrát od jeho návratu z KHL a to hlavne vďaka tomu, že pritvrdila a mužstvu z Bratislavy to zjavne nevoňalo. Slovan má však v tíme výborne stavaných hráčov a dá sa očakávať, že doma to svojmu súperovi osladí. Musí sa však viac sústrediť na samotnú hru, nakoľko vo štvrtom zápase sa zrejme nechal až príliš rozladiť. Tréner Döme zrejme bude hráčov viesť k tomu, aby vysokú prehru rýchlo hodili za hlavu. Zároveň upozornil na nie práve férové praktiky hráčov súpera voči brankárovi Parksovi.

Každopádne môžeme ešte očakávať zaujímavý hokej, ale podľa mňa sa séria do Nitry už nevráti a Slovan sa stane tretím semifinalistom.