Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Sittard - Ajax

06.08.2022 16:30
pic

Sittard sa v minulom ročníku Eredivisie zachránil vďaka výhre v poslednom kole a do novej sezóny vstúpi proti majstrovskému Ajaxu, ktorý mu v minulej sezóne dvakrát naložil päťku.

Fortuna v lete poriadne premiešala káder, vymenila trénera a do svojich radov získala niekoľko zaujímavých mien. Odišiel síce ofenzívny stredopoliar Flemming, ale hráči ako Vita, Pinto, Erdogan a hlavne Córdoba s Burakom Yilmazom by mali byť pre mužstvo posilami. 37-ročný turecký veterán Yilmaz je však zranený a Tirpan bol klubom suspendovaný zato, že sa postavil realizačnému tímu. Každopádne výrazný posun Sittardu v tabuľke smerom nahor neočakávam, čomu nasvedčuje aj príprava, v ktorej síce domáci nemali najjednoduchších súperov, ale ani v jednom prípade sa netešili z výhry.

Ajax už má prvý súboj novej sezóny za sebou a začal ju rovnako ako vlani prehrou v domácom Superpohári s PSV 3:5. De Godenzonen sa v novej sezóne musia zaobísť bez hráčov ako Onana, Martinez, Mazraoui, Tagliafico, Gravenberch či Haller. Amsterdamský klub zarobil na predaji hráčov cez 100 miliónov eur a tak si mohol dovoliť najdrahšiu kúpu vo svojej histórii, ktorou je dlho chcený Steven Bergwijn, ktorý by mal byť jednou z kľúčových osobností tímu. Prišli aj obrancovia Bassey s Wijndalom, krídelník Conceicao a domov sa vrátil útočník Brobbey. Ajax ešte tesne pred štartom Eredivisie získal na hosťovanie do útoku dvojmetrového dlháňa Lorenza Luccu a na hosťovanie do Kodaňe poslal Daramyho. Prehra vo finále Superpohára naznačila, že Ajax bude mať aj v tejto sezóne v boji o titul zdatného súpera a uvidíme ako sa vysporiada s odchodom viacerých opôr a hlavne trénera ten Haaga, ktorého nahradil Schreuder.

Ajax v minulej sezóne rozprášil Sittard dvakrát zhodne 5:0 a celkovo s ním vyhral už sedem duelov v rade, pričom až štyrikrát mu strelil päť gólov a iba v jednom prípade vyhral len o gól. Hostia v úvodne ostatných sezóna poväčšine papierovo slabších súperov valcovali a inak by tomu nemalo byť ani tentokrát. Ajax vyhrá minimálne o dva góly.

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
V diskusii nie sú žiadne príspevky