1.01
1000

Sheffield Utd. – Huddersfield

10.12.2022 16:00

Po mesačnej prestávke sa opäť naplno rozbieha 2. najvyššia súťaž v Anglicku a druhý Sheffield Utd. by mal splniť úlohu favorita s posledným Huddersfieldom.

Domáci si v októbri vybrali „oddychový“ čas a z piatich ligových súbojov uhrali úbohé 2 body. Našťastie to vyvážili tromi víťazstvami za sebou a najviac potešil triumf s lídrom tabuľky Burnley (1.) 5:2. O tri dni neskôr však naopak úplne zlyhali tiež doma s Rotherhamom (16.) 0:1 a odmietli návrat na čelo peletónu. Pred dlhšou prestávkou priviezli tri body z Cardiffu (19.) 1:0 a presadili sa svojou najsilnejšou zbraňou, ktorou je výborná defenzíva. Ako jediní majú v priemere na zápas menej inkasovaných gólov ako 1.

Hostia sa úplne spoliehajú na vlastný štadión, kde z 11-ich duelov získali 14 bodov. Na samé dno tabuľky ich však sťahujú vystúpenia na súperových trávnikoch a to si svoju bilanciu výrazne polepšili v predposlednom kole víťazstvom s Q.P.Rangers (6.) 2:1. Dovtedy priviezli z 8-ich zápasov vonku iba 2 body a nečudo, že majú k zostupu zatiaľ najbližšie. Pred 9-mi dňami si zahrali prípravný duel s gréckym Olympiakosom (0:2), no veľa radosti im neurobil.

Vo vzájomných zápasoch si to rozdali po dlhšom čase vo vlaňajšej sezóne a Huddersfield po víťazstve 2:1 vonku uhral doma bezgólovú remízu. Stávkujúcim radíme vsadiť na dvojtip 02 po 1. polčase.