1.01
1000

Seattle – Florida

04.12.2022 04:07

Vlaňajší nováčik sa po „zoznamovacej“ sezóne predstavuje v úplne inom svetle a po siedmich víťazstvách za sebou sa tlačí do čela Západnej konferencie.

„Krakeni“ nezačali druhý ročník NHL nijako úspešne a z prvých deviatich vystúpení vyhrali iba trikrát. Prišla však 5-zápasová víťazná séria a po dvoch nešťastných domácich prehrách s Minnesotou (0:1) aj Winnipegom (2:3p) zvíťazili 7-krát za sebou. Hrali síce iba s jediným tímom z Východnej konferencie NY Rangersom (3:2p), ale to nijako neznehodnocuje tieto úspechy. Ešte stále nemôžu počítať s Donskoiom a neistý je aj Geekie.

„Panteri“ môžu na vlaňajšiu parádnu základnú časť zabudnúť. So 122-mi bodmi boli najlepší zo všetkých, no v tejto sezóne sú zatiaľ pod postupovou osmičkou. Nie je sa ani čomu čudovať, veď majú na svojom konte iba 26 bodov a okrem dvoch víťazstiev na úvod sa im podarilo dvakrát za sebou vyhrať už iba raz. Z posledných ôsmich súbojov sa tešili iba dvakrát. Doma zastavili najlepší tím sezóny Boston (5:2) a naposledy predviedli svoju nespornú silu vo Vancouveri (5:1). Tri góly dali na konci  1. tretiny v priebehu necelej minúty a to o všetkom rozhodlo. Bolo to však po troch prehrách za sebou, keď chýbal kapitán Barkov pre chorobu a jeho štart je opäť otázny.

Vo vzájomných zápasoch sa stretli prvýkrát vo vlaňajšej sezóne a Seattle vyhralo obidva súboje 4:1 vonku a 5:3 doma. Stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov +6.