1.01
1000

Sampdoria - Atalanta

27.2.2021

Finalista Coppa Italia zavíta do Sampdorie, aby tam uchmatol 3 body. Atalanta by v prípade víťazstva a zaváhania AS Rím, ktorého čaká ťažký súper z Milána, mohla dostať do TOP 4, zaručujúce jej hrať aj v budúcej sezóne Ligu majstrov.

V milionárskej súťaži cez týždeň nestačila na Real Madrid, s ktorým prehrala v prvom vzájomnom osemfinálovom stretnutí na domácom štadióne 0:1. Po zápase bol médiami a trénerom Gasperinim kritizovaný rozhodca Tobias Stieler, ktorý už v 17. minúte dosť prísne vylúčil záložníka Rema Freulera, čo malo značný vplyv na vývoj duelu. V Serii A má „La Dea“ povesť ofenzívneho mužstva. V 23 dueloch nastrieľala až 53 gólov. Viac v tejto štatistike má len vedúci Inter. Pred týždňom prestrieľali Neapol 4:2. Najlepšími strelcami sú Kolumbijčania Muriel so Zapatom, ktorý dali dohromady 23 gólov. Štart druhého menovaného je však otázny, nakoľko v stretnutí s „bielym baletom“ opúšťal ihrisko už v 30. minúte pre svalové zranenie.

Sampdoria sa už zmierila s tým, že v tomto ročníku skončí v strede tabuľky. S aktuálne 30 bodmi jej nehrozí vypadnutie a ani dostať sa na miesta zaručujúce pohárovú Európu. Atalantu porazila na jeseň 3:1 a aj tentokrát nie je jednoznačným outsiderom. Začiatkom roka napríklad porazila Inter 2:1. Stávka, že padne viac ako 2,5 gólu sa javí ako najprijateľnejšia.