1.01
1000

Ružomberok – Slovan

22.09.2021 18:00

V dohrávke 3. kola Fortuna ligy ôsmy Ružomberok privíta prvý Slovan. Pod Čebraťom sa môžu diváci tešiť na výborný futbal.

Ružomberok bol v sobotu večer smutný. Síce vo štvrtom tohtosezónnom domácom zápase konečne skóroval, no prehral s DAC 1:2. Ruža bola lepšia, vypracovala si veľa šancí, ale premenila iba jednu. Tréner Struhár poznamenal, že v druhom polčase hralo pod jeho vedením mužstvo najlepšie, ale prehralo. Uviedol, že intenzívnejšie budú robiť s mentálnym koučom a verí, že to prinesie ovocie. Futbalisti Ružomberka sú odhodlaní vyhrať a prerušiť úspešnú sériu Slovana. Domácim budú chýbať Bobček a Mrva. Veľkú chuť bude mať Konstadinov, ktorý už bol jednou nohou u majstra, no nakoniec zostal pod Čebraťom.

Je zaujímavé, že skoro všetky tohtosezónne štatistické ukazovatele majú oba tímy rovnaké. Jedna je však výrazne v prospech bratislavského tímu: počet strelených gólov. Kým Ruža zaznamenala iba sedem, Slovan sedemnásť gólov.

Slovan pokračuje v šialenom tempe stretnutí, každý tretí deň hrá zápasy. Mužstvo je stále na cestách, nemá čas ani trénovať. Po reprezentačnej prestávke belasí ešte nevyhrali. Vo Fortuna lige dvakrát remizovali, v Konferenčnom pohári prehrali s Kodaňou. Očakáva sa, že tréner Weiss opäť zmení zostavu, niektorí hráči ho v nedeľu nepresvedčili. Chýbať budú Weiss, Holman, Božkovov, Abena a Medveděv. Slovan s Ružomberkom ťahá 501-minútovú šnúru bez inkasovaného gólu, ktorá trvá od októbra 2019. V stredu sa to preruší...

Vo Fortuna lige oba tímy sa stretli 28-krát, 2:1 bol najčastejším výsledkom, arbitri udelili iba dve červené karty.