1.01
1000

Rosenborg - Haugesund

26.05.2022 18:00

Rosenborg pred pár rokmi dominoval nórskemu futbalu, dnes je len tieňom tímov Bodo/Glimt či Molde. V rámci ôsmeho kola Elitserien privíta predposledný Haugesund.

Rosenborg skončil v minulej sezóne na piatom mieste, pričom v 30 zápasoch získal 48 bodov. Aktuálne je po siedmich odohraných zápasoch novej sezóny na siedmom mieste, pričom má na konte 10 bodov (skóre 8:7), no oproti viacerým tímom okolo má aj dva zápasy k dobru. Odlišne sa im darí doma a vonku. Zatiaľ čo u súperov v štyroch kolách nevyhrali, na domácej pôde dvakrát vyhrali a raz remizovali. Na svojom ihrisku si držia skvelú defenzívu, keď v týchto troch zápasoch neinkasovali. Ofenzívne sa zatiaľ najviac darí záložníkovi Vechhiovi zo Švédska, ktorý dal tri góly.

Na strane druhej máme tím Haugesund, ktorý v sezóne minulej skončil na jedenástom mieste, keď dokopy získali 35 bodov. V aktuálnom ročníku im zatiaľ patrí len predposledné miesto, keď v ôsmich zápasoch získali šesť bodov. Na pôde súperov odohrali štyri duely, na pôde tímu Odd prekvapujúco vysoko vyhrali (0:4), predtým si ale pripísali tri prehry po sebe, pričom inkasovali až osem gólov. Ofenzívne to zatiaľ najlepšie ide Ndourovi. 24-ročný útočník zo Senegalu dal tri góly.

V dvoch víťazných zápasoch doma vyhrával Rosenborg už po polčase, v tom treťom hral s Molde bezgólovo. Stávkujúcim v tomto zápase odporúčame vsadiť na to, že domáci vyhrajú prvý polčas.