1000

Rio Ave - AC Milan

30.9.2020

Milánčania patria po reštarte jednoznačne k najlepším tímom. Z 20-ich súbojov vrátane prípravných nevyhrali iba 3 a aj tie remizovali. Dnes budú chcieť potvrdiť svoju formu a postúpiť do skupinovej fázy Európskej ligy.

Portugalský zástupca odohral už dva vyraďovacie súboje v EL a obidva na súperových trávnikoch. V tom prvom ledva ledva prešli cez Banju Luku (2:0), keď dva góly dali v 90. resp. 96. minúte. V druhom vystúpení mali podstatne ťažšieho súpera v podobe tureckého Besiktasu. Celý zápas prehrávali, ale 5 minút pred koncom vyrovnali, vynútili si predĺženie a postúpili po penaltovom rozstrele. Medzitým uhrali v domácej súťaži „iba“ 2 remízy vonku s Tondelou (1:1) a vyrovnanie dali samozrejme v nadstavenom čase. V nedeľu hrali doma s Guimaraes bez gólov a dnes ich čaká viac ako silný súper.

Milánčania úplne ožili s príchodom Zlatana Ibrahimoviča a v 13-ich kolách po opätovnom spustení Serie A stratili body iba pri troch remízach. Pred začiatkom novej sezóny si zahrali 4 prípravné zápasy, v ktorých si schuti zastrieľali a to si preniesli aj do novej sezóny. V lige porazili doma Bolognu (2:0) a vonku Crotone (2:0) a v EL vyradili Shamrock (2:0) aj minulý štvrtok Bodö Glimt (3:2) mali mať navrch. To už však hviezda tímu chýbala kvôli pozitívnemu testu na koronavírus a nebude môcť nastúpiť ani dnes.

V tomto súboji sú favoritmi hostia, ale nič jednoduché ich nečaká. Stávkujúcim radíme vsadiť na ich postup.