Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Renova - Hajduk Split

16.9.2020
pic

Hajduk Split čaká na postup do skupiny niektorej z európskych pohárových súťaží už 10 rokov. Odvtedy mu už 4-krát stačilo zdolať posledného súpera, ale ani v jednom prípade sa mu to napokon nepodarilo. V 2.predkole tentokrát na neho čaká klub so Severného Macedónska, ktorý bol založený v roku 2003 a ešte ani v jednom prípade sa v EL nedostal do 3.predkola.

Hajduk potrebuje úspech ako soľ, keď vlani obsadil v lige až 5.miesto a v EL stroskotal hneď na svojom prvom súperovi, ktorým bola Gzira z Malty a v Splite to len veľmi ťažko niesli. “Bili“ mali navyše po výhre 2:0 vonku všetko vo svojich rukách, ale doma ani napriek vedeniu 1:0 postup nepochopiteľne neudržali, keď napokon prehrali 1:3 gólom z 96.minúty. V tom momente by na Poljude bolo počuť aj spadnutie špendlíka. Hajduk preto v tomto prípade nesmie nič podceniť a aj napriek tomu, že je jasný favorit, tak sa musí mať na pozore. Víkendová prehra vo “Vječnom derbi“ 1:2 s Dinamom Zagreb mu určite na pohode nepridala, podobne ako letný odchod trénera Tudora do Juventusu. Dalmatínsky klub však oplýva kvalitným kádrom a mal by to potvrdiť.

Renova v nedohranej sezóne obsadila v domácej súťaži 4.miesto a na účasť v predkolách EL tomuto klubu stačila dokonca negatívna zápasová bilancia. V 1.predkole si Renova dokázala vybojovať postup po výhre 1:0 na pôde arménskeho Alashkertu, ale následne v lige prehrala dva zápasy v rade. Tentokrát má KF Renova výhodu domáceho prostredia, ale proti podobne kvalitnému súperovi hrá v súťažnom zápase len sporadicky a to by sa malo prejaviť na výsledku.

Ak Hajduk na ihrisku svojho najbližšieho súpera nezvíťazí, tak v Európskej lige nemá čo robiť a doma by hráčov po príchode nečakalo zrejme nič dobré. V meste pod Marjanom sa však zrejme bude oslavovať postup.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
V diskusii nie sú žiadne príspevky