1.01
1000

Rennes - Vitesse Arnhem

25.11.2021 18:45

Rennes je vo famóznej forme a v rámci Európskej konferenčnej ligy patria medzi favoritov. V piatom kole skupinovej fázy sa stretnú s Vitesse, ktoré v Holandsku porazili 1:2.

Rennes nemalo vôbec dobrý úvod do sezóny, veď napríklad prehrali 0:2 proti Reims, aj proti Angers. V poslednej dobe však predvádzajú skvelý futbal a výsledkom je jedenásť zápasov bez prehry, pričom až deväť z nich dokázali vyhrať. Obdivuhodná je tiež ich domáca forma, keď v poslednom ligovom zápase nedali šancu Montpellieru, ktorý "vybavili" už v rámci prvého polčasu, kedy padli oba góly a oba do hosťujúcej siete. Doma proti Lyonu zas vyhrali 4:1, pričom súper si v rámci prvého polčasu ani "neškrtol". V úvode minulého mesiaca dokázali doma poraziť aj PSG (2:0) a súperi tak majú zo štadióna "Roazhon Park" čoraz väčší rešpekt. Súperovým obranám robia problémy najmä Laborde, Terrier a Sulemana. V lige sú už tretí s 25 bodmi na konte, v skupine EKL sú prví s 10 bodmi.

Na strane druhej máme holandský celok, ktorý má po štyroch zápasoch v skupine EKL na konte šesť bodov, čo im zatiaľ stačí na tretie miesto. Vitesse, aj s naším Matúšom Berom, veru nemalo šťastie na žreb, veď v novej súťaži dostalo do skupiny hneď dvoch favoritov na víťazstvo. Okrem Rennes je v skupine "G" aj Totttenham. Rennes sa v poslednom kole doma prekvapivo potrápilo proti slovinskej Mure, keď jediný gól zápasu padol až v 76.minúte. Treba však povedať, že domáci mali šance na viac gólov. Vitesse zas potrápilo Tottenham, keď všetky góly padli v prvom dejstve. Holanďania vstúpili do zápasu katastrofálne, no z 3:0 ešte znížili na 3:2. Viac už v zápase nedokázali. V domácej lige sú piati, v poslednom kole prehrali na pôde PSV (2:0).

Rennes doma veľa gólov neinkasuje a aj holandský súper to bude mať nesmierne náročné. Stávkujúcim odporúčame vsadiť na výhru domácich s tým, že v zápase padnú maximálne štyri góly (1/-4.5).