1.01
1000

Reims - Paris SG

26.9.2020

V najvyššej francúzskej súťaži začal najväčší favorit na titul Paris SG dvomi prehrami, no v ďalších dvoch kolách už zabral naplno a do Reims si príde pre ďalšie tri body.

Domáci zakončili nedohratú sezónu 4. zápasmi bez prehry a dobre začali aj nový ročník, keď remizovali v Monaku (2:2). Možno sa im to aj málilo, veď viedli už v 21. minúte 2:0, no po štyroch kolách je to ich jediný bod. Prišli totiž 2 prehry 0:1 doma s Lille aj v Angers a naposledy v lige prehrali na pôde Metz (1:2). Medzitým mali povinnosti v Európskej lige, v ktorej prešli cez Servette (1:0), no vo štvrtok neuspeli s Fehérvárom po penaltovom rozstrele. K tomu si dnes nezahrajú Faes ani Munetsi za červené karty ani Doumbia aj D. Ndiaye pre zranenia.

Parížania prehrali vo finále Ligy majstrov s mníchovským Bayernom (0:1) a rovnakým výsledkom v ich neprospech skončili aj prvé dve ligové vystúpenia v Lens aj doma s Marseille. Treba však povedať, že väčšina hviezd boli v karanténe a nemohli nastúpiť. Aj v 3. kole to bolo domáce trápenie s Metz, ktorému strelili jediný gól až v 93. minúte zásluhou Draxlera. V poslednom kole sa už vrátili do zostavy Mbappe, Icardi, Navas či Marquinhos a tí sa postarali o jednoznačné víťazstvo 3:0 v Nice. Tentoraz už môže nastúpiť aj Neymar.

V posledných dvoch ligových vzájomných zápasoch tešilo nečakane Reims, ale posledný súboj vyhral vonku Paris SG 3:0 v Ligovom pohári. Stávkujúcim radíme vsadiť na jasnú dvojku, prípadne aj s handicapom.