1.01
1000

Real Sociedad - Levante

6.3.2021

Obidva tímy sa pokúsia v tomto zápase nadviazať na posledné ligové výkony. Real Sociedad šesťkrát za sebou neprehral a vracia sa do bojov o Ligu majstrov.

Domáci pretrpeli odvetu Európskej ligy a po „domácom“ debakli (hralo sa v Turíne) s Manch.Utd. (0:4) uhrali v Anglicku bezgólovú remízu. V La Lige sa im však darí, veď šesťkrát už neprehrali a po troch víťazstvách za sebou uhrali naposledy remízu na trávniku Reaulu Madrid (3.) 1:1. Aj sa im môže máliť, veď o víťazstvo prišli až v predposlednej minúte. Doma v posledných zápasoch deklasovali Cadiz (16.) 4:1 aj Alavés (19.) 4:0 a strelec Isak strelil pritom 5 gólov. Dobrou správou je aj návrat záložníka Illarramendiho po zranení.

Hostia však nebudú vôbec jednoduchým sústom. Z 15-ich posledných súťažných zápasov prehrali jediný doma s Osasunou (13.) 0:1 a okrem toho už iba vo štvrtok v semifinálovej odvete Španielskeho pohára doma s Bilbaom (10.) 1:2 po predĺžení. Vonku hrajú ešte lepšie ako doma, veď okrem pohárovej remízy v Bilbau (10.) 1:1 v posledných dvoch dueloch priviezli po tri body z Madridu, kde porazili Real (3.) 2:1 a dokonca aj suverénneho lídra tabuľky Atl.Madrid (1.) 2:0. Do zostavy sa po zranení vrátil Bardhi a so svojimi spoluhráčmi sa pokúsi opäť prekvapiť.

V posledných dvoch sezónach sa gólovo vždy presadili obe mužstvá a rovnako tak to bolo aj v tejto sezóne na trávniku Levante (2:1). To už neprehralo so svojim súperom štyrikrát za sebou. Stávkujúcim radíme vsadiť na Oba tímy, že dajú gól.