1000

Real Madrid - Bilbao

13.1.2021

Aj druhé semifinále španielskeho Superpohára sa bude hrať na neutrálnej pôde. V Malage je jasným favoritom madridský Real, no ľahká úloha ho rozhodne nečaká.

„Biely balet“ neprehral už 8 ligových duelov za sebou, ale posledné dve remízy vonku ho určite nepotešili. V Elche (18.) 1:1 mal územnú prevahu a šesťkrát mieril do priestoru brány, no poslednú sobotu v Osasune (19.) 0:0 to bola priam katastrofa. Za celý zápas dokázal iba raz ohroziť súperovho brankára a tak sa vyhráva ťažko. Pritom už chýbajú iba zranení Rodrygo s Carvajalom a tentoraz to nemusí na súpera stačiť.

Hostia už s novým trénerom Marcelinom prehrali pred týždňom na vlastnom ihrisku s Barcelonou (3.) 2:3 a bola to ich druhá domáca prehra za sebou, keď predtým nestačili ani v derby s Realom Sociedad (4.) 0:1. Cez víkend oddychovali, lebo sa nemohli dostať na zápas do Madridu. O to viac sa nevedia dočkať ďalšieho duelu, ale mimo svojho trávniku sa im vôbec nedarí. Doteraz vyhrali jediný zápas a to hneď v úvode s Eibarom (8.) 2:1. Hrať nebude stále Alvarez a pravdepodobne ani Yuri Berchiche.

Bilbao sa nepresadili vo vzájomných zápasoch už 11-krát za sebou a v tomto ročníku prehralo vonku 1:3. Treba však povedať, že od 13. minúty hralo v oslabení. Stávkujúcim radíme vsadiť na Polčas s viac gólmi, že to bude ten druhý.