1.01
1000

Real Madrid – Osasuna

27.10.2021 21:30

Madridčania po dvoch dôležitých víťazstvách majú možnosť dostať sa aspoň priebežne na čelo tabuľke, ale Osasuna hrá vonku priam neuveriteľne.

Domáci nabrali po reprezentačnej prestávke ten správny sme a po vysokom víťazstve na trávniku Š.Donecka (5:0) v Lige majstrov si pripísali dôležitý triumf aj v El Clasicu v Barcelone (9.) 2:1. Nebol to vôbec jednoduchý zápas a tri body sú o to cennejšie. Tentoraz by mali potešiť aj vlastných divákov, veď predchádzajúce 2 súboje na svojom štadióne nezvládli a po remíze s Villarrealom (13.) 0:0 dokonca prehrali v LM so Š.Tiraspol (1:2). Otáznik visí nad brankárom Courtoisom aj Valverdem, no Hazard s Carvajalom sú už k dispozícii.

Asi málokto mohol očakávať, že tento súboj bude jedným zo šlágrov 11. kola. Hostia zaostávajú za svojim súperom iba o dva body a figurujú na parádnej 6. priečke. A to mohlo byť ešte lepšie, nebyť domácich zápasov. Aj v poslednom kole hrali doma s Granadou (17.) 1:1 a o dva body sa pripravili gólom z poslednej minúty. Vonku hrali doteraz 4-krát a nestratili ani bod. Najväčším prekvapením bolo ich posledné víťazstvo vo Villarreale (13.) 2:1, čím potvrdili, že to vedia nielen s papierovo slabšími. Stratou je trest pre Cotea, ale na druhej strane sa vrátili do plného tréningu Budimir aj A. Hernandez.

Vo vzájomných zápasoch sa Real Madrid doma nepomýlil 12-krát za sebou a Osasuna ho naposledy obrala o body pred takmer 12-mi rokmi. Vlani padali góly iba v 2. polčase a stávkujúcim radíme vsadiť na dvojku v Polčase s viac gólmi.