Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Portugalsko - Švajčiarsko

06.12.2022 20:00
pic

Koniec jednej veľkej éry? Tieto MS by mali byť posledné pre Messiho a Ronalda. Portugalsko napriek prekvapujúcej prehre nad J.Kóreou vyhralo svoju skupinu a v 1/8-finále narazí na Švajčiarsko.

Reprezentácia Portugalska zažila v posledných rokoch viacero veľkých úspechov. Z veľkého víťazstvá sa tešili na ME pred šiestimi rokmi, keď v nervydrásajúcom finále porazili domácu reprezentáciu Francúzska. V sezóne 18/19 sa im takisto podarilo vyhrať úvodný ročník Ligy národov. V domácom finále v Porte vtedy porazili reprezentáciu Holandska (1:0).

Na tomto turnaji odohrali tri rozličné zápasy. V tom úvodnom dokázali poraziť Ghanu (3:2), no bol to divoký zápas "nahoru-dolu", keď v závere pri výkope urobil veľkú chybu brankár Costa a len vďaka pošmyknutiu Williamsa získal favorit všetky tri body. Tie získal aj pri zaslúženej výhre nad nepríjemným Uruguajom (2:0), keď sa 2x presadil skvelo hrajúci Fernandes. Do tretice už ale nevyhrali. Proti J.Kórei síce viedli, no ázijský súper ich dokázal viackrát solídne prekvapiť a vďaka rohu a skvelému protiútoku otočili stav stretnutia vo svoj prospech (2:1). Osemfinalista z MS v Rusku ale vyhral svoju skupinu a postúpil tak z prvého miesta.

Na druhej strane máme reprezentáciu Švajčiarska. Švajčiari bývajú na veľkých turnajoch veľmi nepríjemní a dokážu hrať ako tím na hranici svojich možností. To sa im zatiaľ darí aj na tomto turnaji. Štvrťfinalista z posledných ME, či osemfinalista z posledných MS, skončil v skupine na druhom mieste, pričom prvá skončila Brazília. Proti nej očakávane a zaslúžene prehrali (1:0), no predtým porazili Kamerun (1:0) a v rozhodujúcom zápase Srbsko (3:2). V divokom zápase prehrávali (1:2), no vďaka výborným výkonom opôr zaslúžene otočili.

V prvých dvoch zápasoch sa zdalo, že Švajčiari prišli na turnaj len brániť. Keď to ale bolo potrebné, ofenzívne zapli na plné obrázky a dali tri góly. Favorit to nebude mať jednoduché. Ten tu robí dosť chýb, no zároveň ich gólmi napravuje. Stávkujúcim odporúčame vsadiť na to, že oba tímy dajú gól.

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
V diskusii nie sú žiadne príspevky