Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Portugalsko - Ghana

24.11.2022 17:00
pic

Jeden z favoritov turnaja Portugalsko (9.) bude na úvod čeliť nevyspytateľnej Ghane (61.), ktorá je zo všetkých tímov najnižšie postavená v rebríčku FIFA, ale nemožno ju celkom odpisovať.

Portugalsko prinieslo do Kataru silné mužstvo a nemalo by byť ovplyvnené ani situáciou Cristiana Ronalda v Manchestri United. Práve naopak, ten bude chcieť po ukončení zmluvy ešte zaujať niektorý z veľkoklubov. V reprezentácii vždy odvádzal maximum a so 117 gólmi je nedostihnuteľným rekordérom národných tímov. „Európski Brazílčania“ však disponujú aj bez neho obrovskou kvalitou na všetkých postoch, či je to vyrovnaná trojica brankárov, trio z Manchestru City (Cancelo, Dias, B.Silva), Bruno Fernandes a mnohí ďalší, pod vedením skúseného lodivoda Fernanda Santosa. Pri takom zložení by nemala byť veľkým problémom ani neúčasť zraneného Jotu. Portugalci skončili v kvalifikácii druhí za Srbmi, o čom rozhodol gól v 90.minúte v poslednom vzájomnom zápase, ale v baráži nemali výrazné problémy s Tureckom ani Severným Macedónskom. V Lige národov skončili druhí o bod za Španielskom, v príprave na šampionát nedali šancu Nigérii (4:0). Na MS v Rusku vypadli v osemfinále s terajším skupinovým súperom Uruguajom a na hlbší prienik čakajú od semifinálovej účasti v roku 2006.

Ghana je v Katare rebríčkovo najslabším tímom, pod čo sa podpísal aj koniec zlatej generácie, ktorá na MS 2010 siahala na semifinále. V roku 2014 uhrala v ťažkej skupine (Nemecko, Portugalsko, USA) len bod a do Ruska sa ani nekvalifikovala. V januári tohto roku odohrala hrozný Africký pohár národov, kde získala v skupine iba bod a prehrala dokonca aj s Komorami. Oslnivé to nebolo ani v kvalifikácii, kde pomerne ľahkú skupinu (JAR, Zimbabwe, Etiópia) vyhrala až vďaka väčšiemu počtu strelených gólov. No a v baráži proti Nigérii, ju po dvoch remízach (0:0, 1:1) posunul na šampionát strelený gól na ihrisku súpera. Čo sa týka samotného mužstva, tak na tom nie je vôbec zle. Nájdeme v ňom piatich hráčov z Premier League (A.Ayew, J.Ayew, Amartey, Lamptey, Partey) a Ghana pred MS nalákala do neho aj niekoľkých hráčov, ktorí majú ghanských predkov a spravili z nich svojich reprezentantov (Lamptey, Odoi, Salisu, Semenyo, I.Williams). Najväčšia slabina bude jednoznačne medzi žrďami, „čiernym hviezdam“ sa pred turnajom zranili prvé dve brankárske voľby. Zranenie vyradilo z MS aj záložníka Iddrisu Baba (Mallorca).

Ghana bude nepríjemným súperom, ale jej defenzíva a brankári nepôsobia presvedčivo a v gólovo bohatšom stretnutí budú mať navrch silní Portugalci. Problém bude aj v súhre Afričanov, naturalizovaní hráči ešte veľa toho za Ghanu neodohrali. V skupine to vidím na ich boj o 3.miesto s Kóreou. Zápas/oba tímy dajú gól Portugalsko/Áno

Zvoľte si typy stávok.

Zvoľte si typy stávok.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
V diskusii nie sú žiadne príspevky