1000

Poprad - Nitra

09.12.2022 18:00

Nitra neprelomila sériu prehier ani po príchode staronového trénera Stavjaňu a v Poprade to tak isto nebude prechádzka ružovou záhradou.

Obe mužstvá sa naposledy stretli so Slovanom, pričom Poprad ho doma zdolal 3:2 po predĺžení, zatiaľ čo Nitra mu v dohrávke 17. kola podľahla doma 1:4. „Kamzíci“ si vybrali slabšiu chvíľku klasicky v druhej tretine, ktorá sa síce skončila remízou 1:1, ale Slovan sa v nej dokázal vrátiť do zápasu a napokon bral aspoň bod. Poprad tak potvrdil výbornú domácu bilanciu z posledných týždňov, keď vyhral deväť z ostatných jedenástich zápasov na svojom štadióne. Na ňom už v tejto sezóne zdolal aj Nitru a to hladko 5:1. Do zostavy sa naposledy vrátil Petráš, ale do hry nezasiahli Brejčák, Kundrík a brankár Peters.

Do Nitry sa vrátila pre tento klub už trénerská legenda Antonín Stavjaňa a symbolicky proti Slovanu, s ktorým sa domáci stretli vo ostatnom finále play-off. Tak ako svoje pôsobenie na lavičke ukončil, tak to nové aj začal a to prehrou. Nitra doplatila na nepremenené šance a nevyužité presilovky, keď v prvom dejstve mala jasne navrch a celkovo hrala až deväť početných výhod, z toho dve o dvoch hráčov. Premiéru si odkrútil útočník Elmer, ale ani on nepomohol k prelomeniu série prehier, ktorá je aktuálne na čísle šesť. Rovnaký počet porážok v rade majú hostia aj vonku a prelomiť ju v Poprade bude problém. Tímu stále chýbajú Bajtek s Hrnkom.

Nitra naznačila svoje možnosti a očakáva sa, že pod Stavjaňom pôjdu jej výkony hore. V Poprade by však ešte bodovať nemala. Zápas 1.