1.01
1000

Philadelphia – Seattle

22.11.2019

Eagles s bilanciou 5-5 sa momentálne nachádzajú na 2. mieste divízie NFC East. Do minulého týždňa ťahali dvojzápasovú sériu výhier, keď sa im do cesty postavil celok z New England. Avšak proti jednému z top tímov ligy možno výsledok 10:17 považovať za priaznivý, zvlášť z pohľadu defenzívy. Tom Brady dokázal skompletizovať iba 26 z celkových 47 prihrávok pre 216 yardov a nepripísal si žiaden TD. V ofenzíve bolo značne cítiť absenciu Alshona Jeffreyho, DeShauna Jacksona, Darrena Sprolesa a Jordana Howarda, ktorých možno považovať za rozdielových hráčov. Všetci menovaní by mali byť na zápas so Seahawks k dispozícii, čo rozhodne zvyšuje šance domácich na priaznivý výsledok.

Po dramatickej výhre po predĺžení pokračujú Seahawks vo svojom nabitom programe na pôde Eagles. V 10. týždni si Seahawks poradili s tímom z Kalifornie a postarali sa tak o prvú prehru v sezóne pre 49ers. Zápas mali 49ers vo vrecku, keď v predĺžení nepremenil 47-yardový Field goal hráč na pozícii kickera Chase McLaughlin, po čom Seahawks využili momentum a z následného driveu Jason Myers dokázal skórovať zo 42 yardov, čím zabezpečil svojmu tímu víťazstvo. QB Russell Wilson je jedným z dvoch hlavných kandidátov na MVP tejto sezóny s 2 737 nahádzanými yardami, ratingom 114,9 a pomerom (TD-INT) 23-2. Celkovo ofenzíva Seahawks šľape veľmi slušne, keď hneď v ôsmich zápasoch dokázala skórovať minimálne 27 bodov. Na ihriskách súperov majú zatiaľ bilanciu 5-0. V tomto zápase verím chlapcom na čele s Russelom Wilsonom, že svoju bilanciu na ihriskách súperov ešte zveľadia a rovnako verím slušnej porcii skórovaných bodov.