1000

Pardubice - Třinec

21.11.2020

Třinec naposledy zvládol aj súboj dvoch najlepších tímov českej hokejovej Extraligy a na štadióne posledného mužstva tabuľky by samozrejme nemal tiež zaváhať.

„Pernikári“ sú zatiaľ veľkým sklamaním sezóny, aj keď už vlani skončili v základnej časti až na 11. mieste. Pritom v 2. kole porazili doma momentálneho lídra tabuľky Pltzeň (3:2p), ale vonku z piatich duelov získali jediný bod. Momentálne majú na svojom konte tri zápasy na vlastnom štadióne za sebou a pripísali si prvé trojbodové víťazstvo nad Kom.Brno (11.) 2:1. Okrem toho však nestačili na Spartu (3.) 1:3 ani naposledy na Hr.Králové (4.) 2:5). Cez víkend bolo odvolané celé trénerské trio a pod vedením nového trénera Richarda Krála, ktorý bol zhodou okolností bývalý útočník Třinca.

Oceliari odohrali na úvod sezóny iba 2 zápasy a museli nastúpiť do dvojtýždennej karantény. Kým sa z nej stihli zapojiť do zápasového rytmu prišla takmer mesačná nútená prestávka celej ligy. Po nej začali celkom pochopiteľne s ťažkosťami, ale zvládli v predĺžení poraziť Kom.Brno (9.) 4:3p, Odvtedy pokračovali vo víťaznom ťažení a vytvorili najlepší štart tímu v histórii. Posledné štyri zápasy hrali doma a poradili si s Olomoucom (9.), Zlínom (12.) aj Č.Budějovicami (13.) zhodne o tri góly a v piatok si poradili aj s lídrom tabuľky Plzňou (1.) 3:1. Dotiahli sa na neho už na 2 body a majú 3 zápasy k dobru.

Vo vzájomných zápasoch sa predvlani tešil iba Třinec, ale vlani to bolo úplne vyrovnané. Pred sezónou si zahrali Český pohár a po domácom víťazstve 3:0 stačila hosťom na postup aj remíza 3:3 v odvete. Stávkujúcim radíme vsadiť na dvojku.