1.01
1000

Osasuna - FC Sevilla

25.01.2023 22:00

V Pamplone narazí Osasuna v Španielskom pohári na ďalší sevillský klub. FC Sevilla sa v sobotu konečne dostala z pásma zostupu a bude chcieť opäť uspieť.

Domáci prehrali pred MS domáci súboj s Barcelonou (1.) 1:2 a po takmer dvojmesačnej prestávke začali opäť neúspechom na trávniku Realu Sociedad (3.) 0:2. To však boli ich jediné prehry v posledných 9-ich ligových dueloch a v tabuľke im patrí parádna 7. priečka. To sa ešte nepochopiteľne nechali obrať v poslednom kole s „kráľom“ dna tabuľky Elche (20.) 1:1 dokonca na vlastnom štadióne. Štyri dni predtým sa im podarilo zaskočiť v Španielskom pohári vonku Betis (6.) 2:2p a postúpili po penaltovom rozstrele už do štvrťfinále. V ňom si nezahrá naposledy zranený M. Gomez spolu s N. Vidalom a Peňom.

Hostia po úspešnej príprave uspeli v dvoch pohárových vystúpeniach a medzitým priviezli cenný bod z Viga (17.) 1:1. Ešte lepšie dopadli na vlastnom štadióne s Getafe (16.) 2:1 a minimálne na bod siahali aj v Girone (11.) 1:2, kde však nezvládli druhý polčas a prišli o všetky body. O tri dni si to vynahradili v Španielskom pohári na trávniku druholigového Alavesu (1:0) a podarilo sa im vyhrať aj cez víkend dôležitý duel s Cadizom (19.) 1:0, ale poriadne sa natrápili. Tromi bodmi sa však dostali z pásma zostupu a to je ďalší bonus. Po treste môže hrať Acuňa a uzdravený Delaney, ktorý včas nahradí zraneného Fernanda.

Vo vzájomných zápasoch nedostala FC Sevilla dve sezóny za sebou ani jediný gól a body stratila iba po bezgólovej remíze na trávniku súpera. Tam v tejto sezóne už prehrala 1:2 a pokúsi sa to Osasune oplatiť. Stávkujúcim radíme vsadiť na postup hostí.