1.01
1000

Osasuna - Atl.Madrid

29.01.2023 16:15

Diváci v Pamplone sa môžu tešiť na ďalší parádny zápas. Po úspechu v Španielskom pohári si Osasuna trúfa v lige aj na favorizovaný Atl.Madrid.

Domáci prehrali v posledný deň minulého roku na trávniku Realu Sociedad (3.) 0:2, ale odvtedy v šiestich dueloch neprehrali. Trikrát z toho hrali v Španielskom pohári a vo všetkých troch súbojoch sa predlžovalo. V osemfinále uspeli v penaltovom rozstrele na trávniku Betisu (6.) 2:2p a v stredu vyradili aj FC Sevillu (16.) 2:1p. Okrem toho vyhrali v lige doma s Mallorcou (10.) 1:0 a dvakrát vonku remizovali s Bilbaom (8.) 0:0 a pred týždňom aj s posledných Elche (20.) 1:1. Nezahrajú si opäť N. Vidal s Peňom, ale do zostavy sa vrátia A. fernandez, Hernandez, Brašanac aj Budimir, ktorí v pohári oddychovali.

Hostia odohrali tri výborné zápasy za sebou. Najskôr v Španielskom pohári vyhrali na trávniku jedného z najlepších druholigistov Levante (2:0) a o tri dni neskôr si v lige poľahky poradili doma s Valladolidom (19.) 3:0. Do tretice dokázali držať krok s Realom Madrid (1:3p) v pohárovom štvrťfinále, ujali sa vedenia a prišli o neho až 10 minút pred koncom normálneho hracieho času. V predĺžení bol vylúčený Savič a súper presilovku využil. Savič však v zostave nebude chýbať a prvýkrát v základe by mala nastúpiť aj nová posila Depay. Chýbať bude iba Llorente.

Vo vzájomných zápasoch neuhrala Osasuna ani bod už dlhých 8 zápasov a vlani nestrelila ani gól. Doma utŕžila debakel 0:3 a to by sa nemalo zopakovať. Stávkujúcim radíme vsadiť na Atl.Madrid, že vyhrá aspoň jeden polčas.