1.01
1000

Omsk - Kunlun

24.9.2020

Hokejisti Omska v posledných dvoch stretnutiach neuspeli až v predĺženi, keď najskôr v Jekaterinburgu prehrali 3:4p a naposledy na lade Kazane 1:2p. Túto svoju negatívnu minisériu však môže klub prerušiť už v najbližšom zápase, keď privíta trápiaci sa Kunlun.

Hostia vo svojom poslednom zápase síce získali body od zeleného stola vďaka kontumácii v jeho prospech zápasu s Jaroslavlou, ktorá bola potrestaná vzhľadom na fakt, že na zápas nepricestovala a o probléme včas neinformovala vedenie súťaže. Takže podľa článku 15 ods. 29 disciplinárneho poriadku nebol zápas odložený ako mnoho iných v tejto sezóne KHL, ale zatiaľ rovno skontumovaný. Bilancia Kunlunu bola dovtedy absolútna katastrofa - sedem prehier, jedna z toho po predĺžení. Vzájomná bilancia oboch tímov z minulej sezóny je síce vyrovnaná (Omsk doma hral 5:2, 0:3, Kunlun 2:3p, 3:2p), ale tentokrát by mal Omsk zabodovať jasne naplno.