1.01
1000

NY Islanders - Tampa Bay 6.z.

22.6.2021

Hokejisti Tampy Bay sú iba jedno víťazstvo od postupu do finále a opäť bližšie k obhajobe Stanley Cup-u. V piatom domácom zápase série s NY Islanders svojho súpera úplne zdemolovali víťazstvom 8:0 a na zápasy momentálne vedú 3:2.

Domáci hráči priam vleteli do zápasu, skórovali hneď v úvodnej minúte súboja a v prvej tretine Semjona Varlamova, ktorého po treťom góle vystriedal Ilja Sorokin zasypali v pomere striel 19:5! Celkovo potom v zápase domáci prestrieľali svojho súpera pomerom striel 42:21. Okrem gólov zápas priniesol aj nadmieru trestných minút a vylúčení v pomere 6:10 a padlo aj niekoľko desaťminútových trestov. Steven Stamkos aj Alex Killron si pripísali bilanciu 2 góly + jedna asistencia a gólom sa opäť prezentoval aj Braydent Point, čim predĺžil svoju streleckú sériu v play off na osem zápasov v rade. Na vyrovnanie rekordu Reggieho Leacha (10 zápasov) z roku 1976 tak potrebuje skórovať ešte v nasledujúcich dvoch zápasoch. Naopak trochu prekvapujúco nezasiahol do zápasu slovenský obranca Tampy Bay Erik Černák. Ten síce štvrtý zápas dohral po tvrdom hite na mantinel, ale asi to nebolo až tak v poriadku ako to tvrdil tréner Jon Cooper po stretnutí. V New Yorku nás čaká zápas číslo šesť a uvidíme ako Islanders spracuje a zareaguje na túto prehru a či sa na Floridu ešte vrátime.