1000

NY Islanders – Washington

22.4.2021

V priamom súboji dvoch najlepších tímov Východnej divízie len ťažko hľadať favorita. Washington naposledy dostal „nakladačku“ v Bostone a bude to chcieť odčiniť.

„Ostrovania“ trochu prekvapili v poslednom súboji svojho mestského rivala NY Rangers (6:1) a z očakávanej drámy nič nebolo. Konečne vyhrali v normálnom hracom čase, čo sa im nepodarilo 6 zápasov za sebou a k tomu v nich trikrát prehrali. Doma práve s NY Rangers (1:4) a dvakrát nestačili vonku na Boston (1:4, 0:3). Nedarilo sa im strelecky, keď v ôsmich dueloch strelili v 60-ich minútach iba 9 gólov a predvčerom hneď 6 naraz. Zdá sa, že ich budú viac potrebovať aj proti nasledujúcemu súperovi. Otázny je iba štart Clutterbucka.

„Capitals“ totiž v posledných zápasoch odohral strelecké preteky. V jeho siedmich posledných súbojov padlo 54 gólov a to je takmer 8 na zápas. V šiestich posledných vyhrali štyrikrát a za kratší koniec ťahali iba doma s Buffalom (2:5) a v poslednom vystúpení v Bostone (3:6). Ku strieľaniu gólov im prispieva nová posila Mantha, ktorý v prvých štyroch dueloch za nový klub strelil 4 góly a vytvoril tým nový historický rekord. V poslednom zápase nenastúpil Chára a v 1. tretine odišiel do šatní aj ďalší obranca Schultz a jeho štart je nepravdepodobný podobne ako Rafflov.

Vo všetkých piatich vzájomných zápasoch tejto sezóny sa tešili iba domáce tímy a posledné dva súboje sa hrali v New Yorku (8:4, 1:0). Stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov, že ich padne viac ako 5,5.