1.01
1000

Nórsko – V.Británia

15.05.2022 11:20

Hokejisti Nórska otvorili svetový šampionát prehrou s jedným z najväčších favoritov a ešte k tomu domácemu tímu, no v súboji s V.Britániou by mali mať navrch.

Nórsky výber nie je žiadnym prekvapením a tým nebol ani výsledok jeho prvého vystúpenia proti Fínsku (0:5). Krok sním ako tak držali iba v 1. tretine, ale v jej závere inkasovali a v ďalšom priebehu už ovládol dianie na ľade súper. V 2. časti hry sa dostali iba k piatim streleckým pokusom a z nich išli iba tri na bránu. Tentoraz si budú chcieť vylepšiť náladu a najmä opustiť poslednú priečku tabuľky v skupine B.

Veľká Británia má samozrejme jediný cieľ a tým je záchrana medzi elitnou spoločnosťou. Pred rokom nečakane porazila Bielorusko (4:3) a práve jemu prenechala poslednú priečku, no vlani sa nevypadávalo. Na úvod narazila na rozbehnuté Česko (1:5) a vcelku dlho dokázala odolávať. Dokonca mala aj najväčšiu šancu 1. dejstva, keď išiel Waller sám na bránu, ale mieril tesne vedľa. Po inkasovanom góle v 28. minúte sa hra ostrovanov rozpadla a zmohli sa už iba na čestný úspech za stavu 0:5.

Vo vzájomných zápasoch sa naposledy stretli v dvoch prípravných dueloch a Nórsko vyhralo 2:1 aj 4:2. Na MS to bude ich druhý duel od roku 1994. Stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov v 3. tretine +1,5.