Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Newcastle - Nottingham

06.08.2022 16:00
pic

Nottingham sa po viac ako dvoch desaťročiach vrátil do Premier League, kde bude jeho uvítacím výborom v St.James´ Parku Newcastle United.

Newcastle hlási útok na miestenky zaručujúce pohárovú Európu, ale ak niekto v lete čakal extra príval posíl, tak bol sklamaný. Každopádne Magpies priviedli brankára Popea, ktorý je členom reprezentačného výberu Anglicka, stopéra Botmana a krajného obrancu Targetta. Dá sa očakávať, že do konca augusta ešte pribudne nejaká tá posila, ale v 1. kole bude tréner Howe pracovať s aktuálnym kádrom. Newcastle sa na jar po zimnom posilnení kádra v pohode zachránil a teraz prichádza čas na výrazne vylepšenie tabuľkového postavenia. Posledné dva zápasy v príprave Magpies vyhrali a v nastolenom trende budú chcieť pokračovať aj v úvode novej sezóny Premier League.

Nottingham sa do Premier League vracia po dvadsiatich troch rokoch a pred štartom sezóny nenechal nič na náhodu. Káder sa doplnil o jedenástich hráčov, čo klubovú pokladnicu stálo takmer 100 miliónov eur. Najdrahšou posilou v histórii klubu sa stal útočník Awoniyi, len o niečo menej stál krajný obranca Neco Williams, zadarmo prišiel Lingard, veľa sa čaká aj od obrancu Niakhatého a nováčik výrazne posilnil aj brankársky post, keď prišli Henderson a Hennessey. Hostia však budú potrebovať čas na zohratie, čo sa potvrdilo aj v závere prípravy, keď Forest trikrát po sebe nedokázali vyhrať.

Newcastle vhodne doplnil káder a aj keď ešte poškuľuje po útočníkovi, tak veľa zmien už zrejme v kádri nebude. Magpies by mali v úvodnom kole pôsobiť zohratejším dojmom a mohlo by im to priniesť tri body.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
V diskusii nie sú žiadne príspevky