1.01
1000

Nemecko - Taliansko

20.05.2022 15:20

Nemecko má po výhre nad Dánskom našliapnuté k postupu do štvrťfinále a víťazstvo nad Talianskom by ho k nemu ešte viac priblížilo.

Nemci si po úvodnej prehre s Kanadou 3:5, pripísali na svoje konto tri tesné víťazstvá a to majú ešte pred sebou súboje s Talianskom, aj Kazachstanom a tak by už pred posledným súbojom so švajčiarskom mohli mať istý postup do štvrťfinále. Nemecko po výhrach 2:1 nad Slovenskom a 3:2 nad Francúzskom, nastúpilo v dôležitom súboji proti Dánsku, ktorý sa pre menší požiar v hale o niečo posunul, ale v súboji dvoch defenzívne hrajúcich tímom napokon uspeli Nemci, ktorí potvrdili kvalitu v presilovke a gól Michaelisa im napokon stačil na tri body. Nemecko na bránku súpera vyslalo chudobných trinásť striel a výrazne mu chýbal zranený Stützle. Do tímu by sa však čoskoro mali pribudnúť dve posily z AHL a to obranca Leon Gawanke a útočník Lukas Reichel.

Taliansko sa na jedenásty pokus takmer dočkalo výhry na MS, ale v súboji s Francúzskom prišlo o vedenie 1:0 niečo viac ako minútu pred koncom, keď už súper hral bez brankára. V predĺžení navyše mail navrch Francúzi a gól Galleta spôsobil Talianom problémy, keď ich čaká náročný boj o záchranu. Ak všetko pôjde podľa predpokladov, tak práve posledný súboj skupiny medzi Talianskom a Kazachstanom by mohol rozhodnú o tom, kto v skupine obsadí posledné miesto a opustí najvyššiu kategóriu MS. Taliani však už potrápili Dánov (1:2) a ja v spomínanom zápase Francúzov a jednoduché to zrejme nebude mať ani Nemecko. Mužstvo z Apeninského poloostrova zatiaľ veľmi dobre zvláda oslabenia, čo sa proti silnej presilovke súpera bude hodiť.

Taliansko bude pred týmto súbojom o niečo oddýchnutejšie a v zápase s Nemeckom by malo udržať handicap +3,5 gólu v jeho prospech.