1.01
1000

Montreal - Las Vegas 3.z.

17.6.2021

Montrealu vyšiel najmä úvod druhého zápasu, rytierom ukončil 5-zápasovú víťaznú šnúru a vyrovnal stav série na 1:1.

Teraz má k dispozícii dva domáce duely. Do Bell Centre môže prísť oproti štvrťfinálovým duelom o tisícku ľudí viac, ale povolená návšteva 3 500 sa fanúšikom Canadiens máli, keďže v USA už majú plné arény. Kanadský tím vstúpil aktívnejšie aj do zápasu č.2., v ktorom zvíťazil 3:2. V 1.tretine dovolil „zlatým rytierom“ len 4 strely, získal dvojgólový náskok a v závere druhej časti ho navýšil na tri góly. Hoci v zápätí znížil Pietrangelo a 5 minút pred koncom sa presadil ešte raz, Canadiens aj vďaka skvelému Priceovi odolal náporu súpera. Kanadský gólman sa najviac predviedol v 26.minúte, keď za stavu 2:0 betónom zmaril obrovskú príležitosť obrancu Martineza, ktorý už dvíhal ruky nad hlavu.

Las Vegas sa už tradične rozbiehalo pomalšie a potvrdilo, že 1.tretiny mu v play-off veľmi nevychádzajú a z 15 ich vyhralo len tri (3-6-6). V ostatných dvoch prestrieľalo Montreal 27:11. Najproduktívnejší boli v zápase obrancovia, na strane domácich Martinez (2+0), na strane hostí Edmundson (0+2). V bránke kryl domáci Fleury 20 striel (87% úspešnosť), Price 29 (93,5%). Do zostavy Canadiens sa vrátili beci Merril s Petrym. Mimo zostáva Drouin a tiež Tatar s Evansom. „Zlatým rytierom“ naďalej chýba Krebs, otázny je Nosek a aj Stephenson, ktorý sa zranil v prvom dueli.

Favoritom série zostávajú Golden Knights, ale od svojho vzniku v roku 2017, v Montreale ešte nevyhrali (0-2-1) a taktiež prehrali 3 z ostatných 4 duelov vonku. „Habs“ majú zase zaujímavú bilanciu stretnutí hraných po jednom dni voľna, v ktorej uspeli v 7 z 8 prípadov. Zápas bez remízy 1