1.01
1000

Molde - Rapid

28.10.2020

Nórska liga má za sebou už 22 kôl a Molde zatiaľ patrí druhé miesto za suverénnym Bodo/Glimt. Okrem domácej ligy dobre vstúpilo aj do aktuálnej edície EL, keď naplno bodovalo v Dubline proti miestnemu Dundalku.

Víťazstvo sa vôbec nerodilo ľahko, keď sa im podarilo otočiť polčasové jednogólové manko na 2:1. Navyše rovnakým výsledkom potvrdili toto víťazstvo aj v lige proti Stromsgodsetu a pripísali si tak štvrté víťazstvo za sebou. V dobrej forme je však aj viedenský Rapid (4-0-1), keď si jedinú prehru posledného obdobia pripísal minulý týždeň v EL na domácej pôde proti Arsenalu. Rapid favoritovi dlho vzdoroval a ešte 20 minút pred koncom viedol 1:0. Potom však favorit dokázal zápas od 70.min v priebehu štyroch minút stav otočiť. Chuť si potom napravil v domácej súťaži, keď v prestrelke zdolal gólom z 93.minúty Wolfsberger 4:3v. Domáci by sa víťazstvom priblížili k postupu a pre Rapid by to naopak už vyzeralo veľmi zle. V nórsku by aspoň jeden bod mali Viedenčania brať.