1.01
1000

M´gladbach - Bayern

27.10.2021 20:45

Najväčším ťahákom 2. kola Nemeckého pohára bude rozhodne súboj v Mönchengladbachu, kam pricestuje jednoznačný favorit a suverén Bayern.

Domácim sa v tejto sezóne zatiaľ príliš nedarilo a to potvrdil aj ich posledný ligový zápas v Berline s Herthou (10.) 0:1, ktorá ich poslala až na 12. priečku tabuľky. Našťastie majú vlastný štadión, kde zo štyroch duelov ani raz neprehrali a body pripísali si 2 víťazstvá dokonca s Dortmundom (2.) 1:0 aj dve remízy a jednu práve s Bayernom (1.) 1:1. V pohári ho budú chcieť tiež potrápiť, ale nepomôžu im opäť Kramer, Lainer ani Thuram. Vlani to dotiahli do štvrťfinále, kde stroskotali na neskoršom víťazovi Dortmunde (0:1).

Mníchovčania sa po reprezentačnej prestávke opäť rozbehli a po víťazstve na trávniku Leverkusenu (4.) 5:1 vyhrali dvakrát zhodne 4:0. V Lige majstrov nadelili debakel vonku Benfice a v sobotu doma v lige Hoffenheimu (11.). V tomto ročníku si určite nechcú zopakovať vlaňajšiu blamáž v Nemeckom pohári, keď ich práve v tomto 2. kole vyradil druholigový Kiel (2:2p) po penaltovom rozstrele. Tréner Nagelsmann dá určite priestor aj niektorým hráčom z lavičky, no rozhodne nič nepodcení. Na výber už má aj Goretzku po chorobe a pravdepodobne aj Hernandeza, ktorý v sobotu po 1. polčase musel striedať.

Vo vzájomných zápasoch sa stretli už v tomto ročníku a Bayern vonku remizoval 1:1, čo sa mu podarilo po dvoch porážkach. Jeho forma však hovorí jasnou rečou a stávkujúcim radíme vsadiť Bayern počet gólov +2,5.