1.01
1000

Metz - Paris SG

22.09.2021 21:00

Fanúšikovia Metz si pri pohľade na tabuľky francúzskej Ligue 1 musia zakrývať oči. Z posledného miesta ich asi sotva vytiahne práve súboj s lídrom.

Domáci futbalisti vstúpili do sezónu domácou remízou s obhajcom z Lille (3:3), ale v ďalších piatich dueloch s papierovo slabšími tímami uhrali iba 2 body. Doma remizovali s Reims (1:1) a na trávniku Clermontu (2:2). V posledných dvoch kolách už nestrelili ani gól a po domácej prehre s Troyes (0:2) dostali príučku aj cez víkend v Starsbourgu (0:3). Inkasovali už 13 gólov a zdá sa, že v obrane stále nebude hrať N´Doram ani Delaine.

Hostia zvládli v nedeľu aj šiesty tohtoročný ligový duel, keď v šlágri kola porazili Lyon (2:1). Podarilo sa im to zásluhou úspešného obratu, keď inkasovali ako prví v 54. minúte. Svoj strelecký účet si otvoril Neymar z pokutového kopu a v 93. minúte rozhodol Icardi. To už nebol na ihrisku Messi, ktorý bol nečakane vystriedaný, no má menšie zranenie a nebude k dispozícii. Jedinou „škvrnou“ je tak zatiaľ remíza na trávniku Club Brugge (1:1) v Lige majstrov. K premiére v parížskom drese sa blíži Sergio Ramos.

Vo vzájomných zápasoch vyhral favorit vonku štyrikrát za sebou aspoň dvojgólovým rozdielom a nemal by to byť problém ani tentoraz. Ohroziť by to mohol iba nabitý program, veď v 12-ich dňoch ho čaká už 4 zápas. Stávkujúcim radíme vsadiť na dvojku aj handicapom 1:0.