1.01
1000

Martinez P. - Molčan A.

28.06.2022 13:15

Pedro Martinez (50.) sa vlani dostal do 3. kola Wimbledonu, ale tentokrát by ho už v prvom zápase mohol zastaviť debutant v hlavnom pavúku turnaja v All England Clube Alex Molčan (51.).

Martinez je nebezpečný predovšetkým na antuke, čo potvrdil hlavne v tomto roku na turnaji v Santiagu, kde získal svoj prvý titul na hlavnom okruhu. Následne však úplne stratil formu a sklamal hlavne počas antukovej časti sezóny, počas ktorej vyhral jediný zápas a následne prehral až šesť duelov v rade. Sériu prehier predĺžil aj v prvom súboji na tráve, keď v Queen´s Clube prehral v 1. kole s Cerundulom (41.). Následne mal v Eastbourne veľkú dávku šťastia, keď s krajanom Davidovichom Fokinom (37.) prehrával 1:6 a 1:4, ale súper sa zranil a napokon za stavu 1:1 na sety súboj vzdal. Následne síce Martinez zobral set Penistonovi, ale to bolo v jeho podaní všetko.

Molčan svoje prvé skúsenosti na tráve iba zbiera a tiež sa najlepšie cíti na antuke, kde si na hlavnom okruhu zahral v tomto roku už dve finále a celkovo ich má na konte ešte o jedno viac. Na tráve podal dobré výkony hlavne na Malorke, kde v 1. kole vyradil Kecmanoviča (30.) a následne potrápil aj rozbehnutého Griekspoora (53.), ktorému v prvom sete nadelil „kanára“ a v treťom bol lepším hráčom, ale prehral ho v skrátenej hre. Oproti zápasu s týmto súperom v Halle sa však výrazne zlepšil a je v jeho silách okoreniť svoju premiéru v hlavnej súťaži Wimbledonu výhrou.

Slovenský tenista je v tomto súboji kurzovým favoritom, ale jednoduché to mať veru nebude. Napokon by však mohol uspieť a to v zápase, ktorý bude mať viac ako 28,5 gamu.