1.01
1000

Marseille - Bordeaux

8.12.2019

Marseille (2.) koncom októbra prehralo na pôde Paris SG (1.) 0:4, ale potom vyhralo päť zápasov za sebou. Doma hralo trikrát a vyhralo zhodne 2:1, postupne nad Lille (3.), Lyonom (6.) 2:1 a Brestom (14.) 2:1. Vonku vyhralo najprv v Toulouse (20.) 2:0 a potom v poslednom kole v Angers (10.) 2:0, čím len potvrdilo, že aj keď za Paris SG zaostáva, zaslúžene je na 2. mieste.

Bordeaux (5.) má podobný osud ako Marseille – po porážke v Lille (3.) 0:3, päť zápasov neprehralo. Doma nezaváhalo ani raz a získalo 9 bodov, naposledy rozbilo Nimes (19.) 6:0! Vonku však nebolo také úspešné, keď najprv remizovalo v Nice (12.) 1:1 a potom aj v Reims (13.) 1:1, pričom siahalo na zisk troch bodov, avšak domáci vyrovnali v 92. minúte.

V minulej sezóne v vzájomných zápasoch vyhralo najprv doma Marseille 1:0, potom aj Bordeaux 2:0. Aj keď v tejto sezóne majú „lastovičky” (27:17) lepší útok aj obranu ako Olympique (22:18), majú o päť bodov menej. Bookmakeri síce favorizujú domáci tím, ale hostia nie sú bez šance. Stavíte si na jednotku, alebo vás neprekvapí, ak hostia neprehrajú polčas či celý zápas? Dvojitá šanca: 0-0.