1000

Marseille – Paris SG

24.10.2021 20:45

Aj vo francúzskej Ligue 1 čaká v nedeľu tradičné Le Classique. Marseille sa pokúsi potešiť svojich fanúšikov, no so suverénnym lídrom to nebude jednoduché.

Olympique je od marca pod taktovkou trénera Sampaoliho a ten s vedením výrazne obmenil káder. Po výbornom začiatku sezóny prišli 4 zápasy bez víťazstva, z toho domáca remíza v EL s Galatasarayom (0:0) a dve prehry za sebou doma s Lens (2.) 2:3 aj v Lille (15.) 0:2. Po reprezentačnej prestávke deklasovali vo svojom prostredí Lorient (12.) 4:1 a aj remíza v Ríme s Laziom (0:0) nie je na zahodenie. V plnej sile sa pokúsia potrápiť aj suveréna tabuľky.

Hostia v posledných troch dueloch nezanechali vôbec dobrý dojem. Pred reprezentačnou prestávkou zaknihovali prvú prehru a zároveň bodovú stratu v sezóne na trávniku Rennes (8.) 0:2. Ďalšie 2 zápasy hrali doma s ligovom obrate skóre s Angers (2:1) si rovnaký scenár zopakovali aj v Lige majstrov s Leipzigom (3:2). Na ich obranu treba povedať, že viaceré hviezdy absentovali, ale napríklad Di Maria určite a aj Neymar by mali začať v základnej zostave.

Vo vzájomných zápasoch sa podarilo Marseille vyhrať vlani v Paríži a to bolo jeho jediné víťazstvo za takmer 10 rokov. A to mal súper problémy dať dohromady káder kvôli pandémii. Doma prehralo 0:2 a stávkujúcim radíme vsadiť na dvojku.