1.01
1000

Marseille – Man.City

26.10.2020

Domáci vstúpili do Ligy majstrov nečakanou prehrou na trávniku papierovo najslabšieho súpera v skupine Olympiakosu (0:1) a tak proti najväčšiemu favoritovi si veľa nádejí robiť nemôžu.

Marseille začalo nový ligový ročník dvomi víťazstvami na súperových trávnikoch a nečakal sa najmä plný bodový zápis na pôde obhajcu Paris SG (1:0). Nasledovali však 4 zápasy bez víťazstva a až v posledných dvoch kolách opäť zabrali naplno. Medzitým však úplne sklamali v Lige majstrov a vynahradiť si to v tomto súboji bude viac ako náročné. Do zostavy sa po víkendovom „oddychu“ pre červenú kartu vráti Payet.

Guardiola a spol. nie sú takí dominantní ako bývalo zvykom. Už raz „vybuchli“ doma s Leicesterom (2:5), ale ani remízy vonku s Leedsom (5.) či v poslednom kole s West Hamom (12.) neboli veľmi lichotivé. V stredu im však vyšiel vstup do LM, keď doma porazili FC Porto (3:1) a dnes by si to chceli zopakovať. Podľa všetkého však okrem Gabriela Jesusa nenastúpi ani kanonier Agüero, ktorý musel byť v sobotu po prestávke vystriedaný. Šancu možno dostane jeho náhradník Foden, ktorý sa pre zmenu postaral o vyrovnanie a aj De Bruyne je v hre.

V dnešnom premiérovom vzájomnom zápase sú hostia podľa kurzov jasnými favoritmi, no nič ľahké ich nečaká. Stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov v 1. polčase, že ich padne menej ako 1,5.