1.01
1000

Maroko – Portugalsko

10.12.2022 16:00

Portugalskí futbalisti predviedli v osemfinále na MS v Katare parádny výkon a vo štvrťfinále sú v súboji s neočakávaným súperom z Maroka favoritmi.

Posledný africký zástupca žije pod taktovkou trénera Regraguiho svoj sen. Už tesne pred šampionátom si poľahky poradil s Gruzínskom (3:0) a v základnej skupine triumfoval pred Chorvátskom (0:0) aj Belgickom (2:0). Jediný gól dostal s Kanadou (2:1) a ešte k tomu bol vlastný. V osemfinále sa mu postavilo do cesty Španielsko (0:0p) a postup cez favorita bol prekvapením napriek rozhodnutiu „až“ v penaltovom rozstrele. Defenzíva je najväčšou zbraňou a brankár Bounou bol skvelý aj pri jedenástkach, keď ho neprekonal ani jediný z troch Španielov. Šťastie však mal v poslednej minúte predĺženia, keď sa Sarabiova strela obtrela o tyč. Otáznik visí nad štartom Boufala aj Aguerda.

Zverenci trénera Santosa ohúrili futbalových fanúšikov skvelým osemfinálovým súbojom so Švajčiarskom (6:1) a razom sú pasovaní za najväčších favoritov. V základnej skupine porazili Ghanu (3:2) aj Uruguaj (2:0) a po dvoch dueloch mali prvenstvo v skupine vo vrecku. Do tretice sa tak proti J.Kórei (1:2) objavili na trávniku náhradníci a našťastie sa im to nevypomstilo. Naopak proti Švajčiarom (6:1) predviedli najlepší výkon a dokonca bez najväčšej hviezdy Ronalda. Toho nahradil Goncalo Ramos a stal sa najmladším strelcom hetriku vo vyraďovacej časti MS od roku 1958, kedy to dokázal legendárny Pele. Po zotavení zo zlomených rebier by si rád zahral aj Danilo.

Vo vzájomných zápasoch sa stretli iba dvakrát a vždy v skupine MS. V roku 1986 sa tešilo Maroko (3:1), keď svojho súpera vyradilo z ďalších bojov, ale pred štyrmi rokmi vyhrali Portugalci (1:0) gólom Ronalda zo 4. minúty. Stávkujúcim radíme vsadiť na dvojku.