Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

Man.City - Bournemouth

23.9.2020
pic

Do EFL Cupu naskakuje už aj obhajca vlaňajšieho triumfu a víťaz posledných troch ročníkov tejto súťaže Manchester City. Jeho úvodným súperom bude Bournemouth, ktoré v minulej sezóne po piatich rokoch vypadlo z Premier League a pochopiteľne prišlo o svoje najväčšie hviezdy.

Citizens cez víkend úspešne vstúpil do novej sezóny Premier League, keď uspeli na ihrisku Wolverhamptonu 3:1. S týmto súperom pritom vlani prehrali oba vzájomné zápasy. V tíme však šarapatí maródka, keď mimo hry sú pre zranenie Agüero, Cancelo, Silva, či Zinchenko a v karanténe je Gündogan s Laportem. Dá sa očakávať, že v zostave sa objavia aj hráči z druhého sledu, ale keď zoberieme do úvahy fakt, že City vyhrali tento pohár trikrát v rade, tak sa nedá očakávať, žeby ho tentokrát vypustili.

Bournemouth vlani neustálo tlak konkurencie a neudržalo si prvoligovú príslušnosť. Po piatich rokoch sa tak tento klub vrátil do Championship a pochopiteľne nedokázal udržať svoje najväčšie hviezdy, za ktoré však zarobil takmer 80 milónov eur, čo nie je až také zlé. Najdrahšiu akvizíciu stopéra Nathana Akého získal práve Manchester City, útočník Callum Wilson putoval do Newcastlu a brankár Aaron Ramsdale posilni Sheffield United. V prvých dvoch kolách Championship získali hostia štyri body a navyše v Ligovom pohári zdolali na pokutové kopy účastníka Premier League Crystal Palace, ktorý cez víkend vyhral na ihrisku Manchestru United 3:1.

Favoritom sú domáci, ktorí v novej sezóne odohrali zatiaľ len jeden súťažný duel a tak budú pri chuti a by im nemal uniknúť.

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
V diskusii nie sú žiadne príspevky