1.01
1000

Manch.Utd. - Atalanta

20.10.2021 21:00

Trojnásobný víťaz „ušatého“ pohára Manchester United hostí lídra skupiny, taliansku Atalantu Bergamo.

V doterajších dvoch dueloch červených diablov v LM sa všetko podstatné stalo až na samom konci. Najskôr ManU padol vo švajčiarskom Berne gólom z 95.minúty 1:2, aby sa rovnaký scenár, ale so šťastným koncom zopakoval na Old Trafford proti Villarrealu, kde domácim zabezpečil obrat na 2:1 v 95.minúte Ronaldo. Cez víkend si však Solskjaerovi zverenci dobrú náladu nespravili, keď prehrali na pôde Leicestru 2:4. Teraz však pricestuje Atlanta a proti Talianom to domácim vždy išlo. Vyhrali tu 6 z predchádzajúcich 7 zápasov v LM proti tímom z Apeninského polostrova. Hostia však ešte v tejto sezóne LM neprehrali. V Španielsku vybojovali bod (2:2) a proti YB všetky 3 (1:0d). Pohodové víťazstvo si pripísali v SA, v generálke na tento duel, keď domácemu Empoli nedali najmenšiu šancu na dobrý výsledok (4:1v). V tomto zápase odmietol šancu na hetrik Josip Iličič, ktorý zahodil pokutový kop. Zverenci trénera Gasperiniho vyznávajú ofenzívny štýl aj na súperových ihriskách a prináša to svoje ovocie. Atalanta vyhrala 5 z ostatných 7 zápasov LM na ihriskách súperov v ktorých nastrieľala 17 gólov. Papierovým favoritom je pre bookmakerov domáci tím, ale ak si La Dea z Manchestru odvezie aspoň bod, veľa ľudí to neprekvapí.  Tip: 02