1.01
1000

Mainz - Dortmund

25.01.2023 18:30

Dortmund vyhral v divokej prestrelke doma s Augsburgom a získal veľmi dôležité tri body. Mainz zas remizoval na pôde Stuttgartu a v lige tak nevyhral už päť zápasov po sebe.

Mainz prehral v úvodných piatich kolách len raz a solídna séria pokračovala až do kola jedenásteho, keď sa nachádzali na jedenástej priečke. Aktuálne sa im však nedarí. V poslednom kole síce uhrali cennú remízu na pôde Stuttgartu (1:1), no zároveň nevyhrali v posledných piatich zápasoch, pričom pred poslednými dvoma zápasmi v ktorých získali po bode, ťahali sériu troch prehier po sebe. Bodovať sa im nepodarilo ani na pôde posledného Schalke (1:0). Mainz je aktuálne dvanásty, pričom má na konte 20 bodov (skóre 20:25)

Dortmund v úvodnom kole po veľkej prestávke doma trikrát vyhrával, no trikrát stratil vedenie. Mal pri tom jasnú streleckú prevahu, hostia však boli maximálne efektívni, na gól nepremenili iba jednu strelu na bránu. Domáci zas dávali veľmi pekné góly, ten víťazný (na 4:3) z kopačky Reynu bol naozaj výstavný. Veľkým pozitívom je aj návrat Hallera, ktorý od leta pauzoval pre rakovinu semenníkov. V priateľskom zápase zahviezdil expresne rýchlym hattrickom v rozmedzí ôsmich minút. V tomto zápase sa z lavičky nepresadil, no domáci to uhrali, celkovo majú na konte 28 bodov (skóre 29:24) a sú len dva body za tretím Frankfurtom.

Hosťom bude okrem Meuniera chýbať aj vykartovaný Bellingham. Domácim ale chýba až pätica hráčov. Okrem útočníka Burkardta, či brankárskej jednotky Zentnera, aj vykartovaný záložník Kohr. Mainz získal doma v siedmich zápasoch len sedem bodov. Dortmund zas v ôsmich vonku len deväť. Náš tip: 0. Góly: Menej ako 3.5