1.01
1000

Mainz - Bayern

01.02.2023 20:45

Futbalisti Mainzu podali v sobotu jeden z najlepších výkonov a nálada pred Nemeckým pohárom je výborná. To sa u majstrovského Bayernu povedať určite nedá.

Domáci prežívali poriadnu krízu, keď prehrali trikrát za sebou a z biedy ich nevytrhla ani remíza s Frankfurtom (6.) 1:1. Dlhá prestávka im prišla vhod a po nej uhrali cenný bod v Stuttgarte (15.) 1:1. Na ďalší siahali doma s Dortmundom, ale prišli oň v 3. minúte nadstaveného času. Poslednú sobotu však deklasovali na vlastnom trávniku Bochum (16.) 5:2 a konečne zastavili pád tabuľkou. V Nemeckom pohári hrali dvakrát vonku a s tímami z nižších líg vyhrali dvakrát zhodne 3:0. Vlani vypadli práve v osemfinále v Bochume (1:3). Opäť budú bez brankára Zentnera a Burkardta.

Bavori nevyhrali ani tretí ligový súboj v januári a tretíkrát za sebou „iba“ remizovali 1:1. V Leipzigu (3.) to žiadny prepadák nebol, ale o dvoch domácich nerozhodných výsledkoch s FC Köln (12.) aj v sobotu s Frankfurtom (6.) už áno. V oboch dueloch letela na novú posilu v bráne Sommera jediná strela a tá rozvlnila sieť. V Nemeckom pohári vlani nečakane vypadli už v 2. kole po debakli v M´gladbachu (0:5), ale v tomto ročníku zatiaľ dvakrát vonku strelili po 5 gólov Vikt.Köln (5:0) aj Augsburgu (14.) 5:2. Zranení sú Mané. L. Hernandez, Mazraoui a už aj Goretzka.

Vo vzájomných zápasoch sa dve sezóny za sebou tešili z víťazstiev iba domáce tímy a Bayern v tejto bilancii pokračoval na konci októbra debaklom 6:2. Stávkujúcim radíme vsadiť na počet gólov +3,5.