1.01
1000

MAC Budapešť – Slovan

13.11.2019

Slovan po reprezentačnej prestávke začal tam, kde skončil pred ňou a pripísal si na svoje konto ďalšie víťazstvo, aj keď to nad Novými Zámkami 2:1 sa rodilo veľmi ťažko.

Celkovo to bola pre Slovan už siedma výhra v rade a svoj náskok na čele tabuľky navýšil už na šesť bodov. Druhá B.Bystrica však má dva zápasy k dobru. Vedenie bratislavského klubu avizovalo, že počas reprezentačnej prestávky ohlási mená posíl, ale na tieto informácie si ešte budeme musieť počkať. Je však dosť pravdepodobné, že by sa mohlo jednať o hráčov zo zámoria. Slovan má problémy s márodkou, na ktorú pribudol Štajnoch, ale ten by sa onedlho mal opäť vrátiť do zostavy. Doliečiť sa naopak stihli Podlipnik s Petrášom.

Proti maďarským súperom sa Slovanu zatiaľ darí, keď oboch už stihol zdolať, pričom svojmu najbližšiemu súperovi nedovolil na domácom ľade streliť ani gól, keď ho zdolal 3:0. Vonku však hrá MAC katastrofálne, keď v doterajšom priebehu sezóny získal na klziskách súperov len chudobné tri body. Stále však vonku nedokázal vyhrať ani jeden duel. Doma je to však iná káva, keď pred vlastným publikom vyhral sedem z deviatich zápasov a spoločne s Michalovcami získal najviac 21 bodov.

Jednoduché to nebude mať ani Slovan, ktorý však hrá v tejto sezóne lepšie vonku ako doma a zo štadiónov súperov odchádzal v posledných šiestich prípadoch ako víťaz. Favoritom je aj v tomto meraní síl a z Budapešti by si mohol odviezť minimálne dva body.