1.01
1000

Lugo - Levante

27.11.2022 16:15

V 2. španielskej lige cestuje vlaňajší prvoligista Levante na trávnik trápiaceho sa Luga a malo by súperovi predviesť svoju zlepšujúcu sa formu.

Domáci si v tomto ročníku veľa radosti neužili. V úvode dokázali vyhrať 2 zápasy za sebou, ale odvtedy bodovali naplno už iba raz doma s Burgosom (2.) 1:0. Aj to bolo už viac ako pred mesiacom a prerušili tým 7-zápasovú neúspešnú sériu. V posledných štyroch kolách však uhrali opäť už iba 2 body za remízy na svojom trávniku s Mirandes (19.) 0:0 aj Cartagenou (7.) 1:1. Pred týždňom utŕžili debakel v Andorre (8.) 0:4 a medzitým stihli vyrobiť blamáž na trávniku štvrtoligového Getxa (0:1) v Španielskom pohári.

Levante po vlaňajšom vypadnutí nachádza konečne svoju tvár v 2. lige a od polovice októbra stratilo body zo siedmich zápasov iba pri dvoch remízach v Granade (6.) 0:0 a v poslednom kole doma s Las Palmas (3.) 1:1, keď o víťazstvo prišlo v 5. minúte nadstaveného času. V tabuľke stúpa nahor a na 4. priečke stráca na čelo už iba 4 body. Vonku prehralo doteraz iba raz a zo štyroch posledných výjazdov priviezlo 10 bodov.

Vo vzájomných zápasoch sa naposledy stretli pred štyrmi rokmi v Španielskom pohári a po remíze v Lugu vyhralo Levante doma 2:0. Stávkujúcim radíme vsadiť hostí, že vyhrajú aspoň 1 polčas.