1.01
1000

Lille - Monaco

5.12.2020

13. kolo francúzskej ligy ponúka aj priamy súboj o tretie miesto medzi doma silným Lille (3.) a rozbehnutým Monacom (5.), ktoré ťahá štvorzápasovú víťaznú šnúru.

Lille si vo štvrtok vybojovalo postup do 16-finále Európskej ligy, keď zdolalo Spartu 2:1, pričom od 71. minúty prehrávalo, ale dvomi gólmi Buraka Yilmaza otočilo skóre vo svoj prospech. Cieľom Lille je však účasť v Lige majstrov a keďže v minulej sezóne skončilo tesne pred jej bránami (4. miesto v nedokončenej sezóne), dobre vie, že každý bod v sezóne je dôležitý. V poslednom domácom ligovom súboji Lille zdolalo Lorient (18.) presvedčivo 4:0, čím len potvrdilo, že na vlastnom trávniku hrá spoľahlivo (4-2-0). V poslednom ligovom zápase remizovalo na pôde St.Etienne (15.) 1:1, keď inkasovalo gól z diskutabilného pokutového kopu a dokázalo už len vyrovnať na konečných 1:1. Najlepším strelcom tímu je Burak Yilmaz so 6-imi gólmi.

Monaco sa po tragickej prehre v Lyone 1:4, kde obrana hrala tragicky, vzchopilo a nasledujúce štyri súboje vyhralo. A nie hocijako a nie s hocikým. Najprv presvedčivo zdolalo nepredvídateľné Bordeaux (13.) 4:0 a potom zvíťazilo v Nice (11.) 2:1. Do tretice privítalo Paris SG a aj keď líder viedol po polčase 2:0, pričom ďalšie dve góly mu VAR odoprel, po prestávke „kniežatá” otočili duel a zvíťazilo 3:2. Síce do boli šťastné góly, ale boli. V poslednom súboji Monaco nezaváhalo proti Nimes (16.), ktoré zdolali rozdielom 3:0. Najlepším strelcom tímu je Wissam Ben Yedder so 6-imi gólmi.

V jedinom vzájomnom zápase v minulej sezóne vyhralo Monaco doma vysoko 5:1. V tomto súboji očakávame vyrovnaný duel a neprekvapí nás remíza po prvom polčase alebo po zápase – dvojitá šanca 0-0.