1.01
1000

Lille - Lyon

30.10.2020

Lille (2.) je jediným tímom v Ligue 1, ktoré v novej sezóne ešte neprehralo (5-3-0), čím sa nemôže pochváliť ani Paris SG. Oba tímy pritom inkasovali najmenej gólov v súťaži (po tri). Lille má vynikajúcu formu, po troch víťazstvách, doma s Nantes 2:0 (15.), v Strasbourgu (18.) 3:0 a nad Lens 4:0 (7.), remizovalo za hustého dažďa v Nice 1:1 (5.). Mužstvo strelilo 14 gólov, pričom najlepším strelcom tímu je Burak Yilmaz (4 góly), ktorý dal v posledných štyroch zápasoch po jednom góle. Trikrát si strelecké kopačky obul aj Jonathan Bamba.

Lyon (6.) je remízovým kráľom súťaže (3-4-1). Nedávno trikrát remizoval, pričom nebol ďaleko od zdolania Marseille (4.) v 6. kole, keďže hral od 20. minúty presilovku, ale z 24 striel, len jedna skončila v sieti - 1:1. Potom však Lyon zvíťazil v Strasbourgu (18.) 3:2, keď už pred prestávkou získal trojgólové vedenie. Po prestávke mohli síce domáci aj vyhrať, ale aj Olympique mohol pridať ďalšie tri góly. V poslednom kole doma rozprášil Monaco (12.) 4:1, pričom opäť prvý polčas mu vyšiel, dal v ňom štyri góly. Najlepšími strelcami tímu sú Memphis Depay (5 gólov) a Karl Toko Ekambi (4 góly).
Víťazstvo domácich by nás neprekvapilo, ale treba dodať, že Lille vo štvrtok doťahovalo dvojgólové manko v Európskej lige proti Celticu (2:2) a doma proti Lyonu vyhralo z posledných štyroch vzájomných zápasoch len raz (v marci 2020 1:0).