1.01
1000

Lille – Nantes

24.9.2020

V prvom zápase 5. kola najvyššej francúzskej futbalovej súťaže privíta Lille na vlastnom trávniku Nantes a domáci sa pokúsia získať všetky body, čím by sa posunuli do čela tabuľky.

Lille muselo ľutovať prerušenie a následné nedohratie súťaže v minulej sezóne. Z posledných  siedmich dueloch totiž šesť vyhralo a štveralo sa v tabuľke veľmi vysoko. Nakoniec z toho bola 4. priečka a našťastie dobré výkony pokračujú aj v novom ročníku. V prvých štyroch dueloch získalo 8 bodov a to strelilo v každom vždy iba jediný gól. V poslednom kole v Marseille to vyzeralo na 3 body, ale 5 minút pred koncom zariadil vyrovnanie Germain a 2 body mu vyfúkol. O všetky 4 góly sa postarala dvojica Bamba a Luiz Araujo. Do zostavy sa vracia Reinildo po treste a len na lavičke sa objaví Renato Sanches, ktorý tri zápasy vynechal kvôli zraneniu.

Hostia posledné 2 zápasy vlaňajšej sezóny prehrali. Doma práve s Lille (0:1) a v Angers (0:2). Nový ročník začali slušne, veď priviezli bod z Bordeaux (0:0) a doma porazili Nimes (2:1). Toto víťazstvo ich však vyšlo draho, keď boli vylúčení Louza aj Fábio. Obidvaja v Monaku chýbali a ich spoluhráči prehrali 1:2. Remíza z posledného zápasu so St.Etienne je ako víťazstvo, veď ešte v 70. minúte prehrávali 0:2. Ešte aj v tomto súboji im bude chýbať spomínaný Louza, ktorý dostal 4-zápasový dištanc.

Vo vzájomných zápasoch má Lille jednoznačne navrch. Posledné 4 vyhralo a z posledných 8 nebodovalo naplno iba raz vonku po remíze 2:2. Stávkujúcim radíme vsadiť na 1.