1.01
1000

Leicester - Nottingham

03.10.2022 21:00

V pondelkovej dohrávke 9. kola Premier League na seba narazia posledný Leicester a predposledný Nottingham, ktorým zrejme reprezentačná prestávka padla vhod. Uvidíme, že komu pomohla viac.

Fakty v prípade Leciesteru sú jasné. Foxes majú najprechodnejšiu obranu a aj kvôli tomu majú na konte jediný bod a sú jediným tímom Premier League, ktorý v tejto sezóne ešte nevyhral. Bodovať dokázali ešte v prvom kole s Brentfordom a odvtedy ťahajú sériu šiestich prehier, pričom hlavne posledné dve porážky podčiarkli zlý vstup do sezóny. Leicester totiž najprv prehral 2:5 v Brightone a následne 2:6 na štadióne Tottenhamu a hlasy za odvolanie Rodgersa sú čoraz hlasnejšie. Leicester však doteraz neskóroval iba v jednom zápase a to pri domácej prehre 0:1 s United, ale aj napriek tomu je to štart do sezóny ako z najhoršieho sna. Domácim stále chýbajú dlhodobo zranení Bertrand s Pereirom, ľahšie problémy so stehenným svalom mal posledný týždeň Ndidi a otázny je aj štart Daku.

Nottinghamu zatiaľ nepomohlo ani 23 nových akvizícii, čo je absolútny rekord Premier League a hostia aktuálne ťahajú sériu štyroch prehier v rade. Bilancia 1-1-5 nie je na vystavenie, k tomu iba šesť strelených a až sedemnásť inkasovaných gólov. Vonku uhrali hostia jediný bod a to s Evertonom a po sérii štyroch prehier v rade im určite reprezentačná prestávka padla vhod. Forest určite mrzí hlavne nakladačka 0:6 od City a prehajdákaný dvojgólový náskok proti Bournemouth. Hosťom proti Leicesteru nepomôžu zranení Niakhate, Richards, či Mangala, problémy s kolenom si z reprezentácie priviezol McKenna a to je ešte nejasno okolo Dennisa a Gibbsa-Whitea.

V zápase dvoch priechodných obrán sa dá očakávať skôr gólová prestrelka ako strelecké suchoty. Presadiť by sa mali obe mužstvá.