1000

Leicester - Brighton

27.10.2021 20:45

Patson Daka, zapamätajme si toto meno. 23-ročný útočník zo Zambie dal svoj siedmy kariérny hattrick a prvý v drese Leicesteru. V rámci FA Cupu privíta v osemfinále Brighton.

Leicester v aktuálnej sezóne nie je v optimálnej forme, no v posledných štyroch zápasoch neprehral a posledné tri ligové zápasy vyhrali, pričom v nich dali úctyhodných 10 gólov. Ofenzíva "Líšok" je naozaj veľmi kvalitná. Vardyho dopĺňa Iheanacho a od novej sezóny už aj Patson Daka, ktorý dve plné sezóny žiaril v drese Salzburgu v rakúskej lige a v tejto sezóne sa začína dostávať do solídnej formy aj v najnabitejšej lige na svete. Daka doslova zničil Spartak štyrmi gólmi, keď sa postaral o všetky góly svojho tímu a Leicester tak otočil z 2:0 na 3:4 a z moskovskej pôdy si zobral cenné tri body do skupiny Európskej Ligy. Gólovo sa presadil už aj v rámci PL, keď dal posledný gól v zápase proti United a domáci vyhrali 4:2. V poslednom zápase na pôde Brentfordu takisto naskočil z lavičky, tentoraz odohral celý druhý polčas a pridal asistenciu na druhý rozhodujúci gól svojho tímu.

Na strane druhej, Brighton mal veľmi kvalitný úvod do aktuálnej sezóny. Po 9 ligových zápasoch sú na piatom mieste, pričom majú na konte 15 bodov (skóre 9:9). Ako vidíme, ich zápasy nebývajú gólovo bohaté, pričom vyhrať už nedokázali štyri zápasy po sebe. Na strane druhej, v poslednom zápase proti Man City (1:4) sa ich bodový zisk neočakával a remíza proti Arsenalu či Crystal Palace (vonku) sa cení. Tím hra umne a celkovo pragmaticky. Je však otázne, ako sa im bude dariť najmä v nabitom kalendári nasledujúci mesiac a okolo Vianoc.

"Líšky" vyhrali dva prvé polčasy z posledných troch ligových zápasov. Tím sa dostáva do slušnej ofenzívnej fazóny a aj teraz veríme viac ich tímu. Stávkujúcim odporúčame vsadiť na výhru domácich po prvom polčase.