Čas
Kurzy
1.01
1000
Môže sa hodiť

LASK - Dun.Streda

23.9.2020
pic

V 3. predkole Európskej ligy privíta rakúsky LASK jediného zástupcu slovenského futbalu Dunajskú Stredu.

DAC už párkrát prepísal nielen svoju klubovú, ale aj slovenskú históriu. V našej najvyššej súťaži nikto nezačal so siedmymi víťazstvami. Klub zo Žitného ostrova áno, navyše dvakrát bol úspešný v Európskej lige (Hafnarfjördur 2:0 a Jablonci 5:3 p). Podľa trénera Bernda Storcka chcú ďalej snívať ich veľký sen a všetci veria, že sa to v Linzi neskončí. Radi by vyťažili maximum zo súčasnej formy. Môžu iba získať, nikto od nich neočakáva víťazstvo. Majú svoje plány, ciele, chcú využiť šancu.

Dunajskej Strede nebudú k dispozícií Friede a Sharani, na druhej strane do Linzu už cestoval mladý nemecký obranca Niklas Sommer, ktorý je odchovancom Norimbergu.

Rakúsky tím, ktorý sa v predchádzajúcom ročníku prebojoval do osemfinále Európskej ligy, môže proti DAC počítať s chorvátskym obrancom Petarom Filipovičom. Pre zranenie však nebude k dispozícii stredopoliar Thomas Goiginger, francúzsky útočník Mamoudou Karamoko má od letného prestupu fyzické resty.

LASK vstúpil do rakúskej ligy víťazstvom 1:0 nad Austriou Viedeň a minulý víkend remizoval 1:1 na pôde Tirolu. Zdá sa, že v úvode sezóny ho tlačí topánka v ofenzíve, no tréner Thalhammer si však nemyslí, že pôjde o trvalý jav.

Tip: 02

🎾 🏆 🏒 💡 💣 💩 💰 🍺 👍 😛 😞 😭 🤮 🥊 💀 😀 😇 😡 😲 🤔
V diskusii nie sú žiadne príspevky